Знищення бур'янів після уборки (осінь)

Застосування гербіцидів-гліфосатів у післязбиральний період

У післяжнивний період для подолання засміченості полів однорічними та багаторічними видами бур'янів ефективно використовувати гербіциди гліфосатної групи. Окрім високої результативності, їхньою перевагою є відсутність ґрунтової активності, що дозволяє уникнути будь-яких обмежень при сівозміні. 

Механізм дії гліфосатів 

Основою препаратів гліфосатної групи є амонійна, ізопропіламінна та калійна солі. Діючі речовини є досить інертними в ґрунті однак вирізняються здатністю утворювати хелатні сполуки з важкими металами. Гербіциди-гліфосати мають суцільну дію. Після потрапляння в організм рослин вони викликають прогресивний згубний процес, зокрема, зупиняють вироблення ферменту, необхідного для біосинтезу амінокислот, та призводять до накопичення аміаку, який отруює клітини. 

У результаті гербіцидного впливу листя бур'янів набуває нехарактерного світло-зеленого відтінку, а згодом починає жовтіти. Самі рослини втрачають тургор й гинуть протягом 14-20 днів. За менш сприятливих погодних умов цей період може збільшитися. 

Після внесення гліфосатів перші симптоми ураження бур'янів можна спостерігати вже через 2-4 дні. Проявляються вони на однорічних рослинах. У випадку з багаторічниками візуальні ознаки гербіцидної дії починають з'являтися на 4-5 днів пізніше. Загалом гербіциди гліфосатної групи здатні пригнічувати багаторічні трави протягом всього періоду вегетації, а на однорічники діють до появи повторних сходів.

Застосування гліфосатів 

Гербіциди цієї групи можна успішно використовувати на полях, призначених під посів різних культур. На практиці найчастіше з їхньою допомогою контролюють бур'яни перед вирощуванням соняшника, сої, кукурудзи, ріпаку, цукрових буряків, овочевих, баштанних та технічних культур. 

Гліфосати здатні боротися з широким спектром небажаної рослинності. Вносити такі гербіциди можна наземним та авіаційним методами. При цьому рекомендовані норми витрати робочого розчину різняться: максимуму 200 л/га для наземного та від 30 до 120 л/га для авіаційного. 

Аби досягти максимальної ефективності, гліфосати рекомендується застосовувати за достатньої зволоженості ґрунту та наявності теплої погоди. Якщо бур'яни добре вегетують і забезпечені достатньою кількістю вологи, обробку можна проводити навіть за спекотної температури. Зниження температури до +10 °С і тривала посуха можуть уповільнити дію препаратів. Також негативно можуть позначитися хмарність та опади протягом найближчих 2-х годин після обробки. 

Витратні норми гербіцидів залежать від виду рослин. Для боротьби з середньо чутливими до гліфосатів бур'янами необхідно використовувати максимально регламентовані дози. У випадку значної присутності бур'янів, які відзначаються підвищеною стійкістю до гліфосатів, рекомендується готувати суміш з додаванням гербіцидів на основі ефіру 2,4-Д (3 л гліфосатів на 1 л 2,4-Д). Дієвим є і метод внесення препаратів на основі 2,4-Д в будь-якій формі або суміші 2,4-Д і дикамби через 10-20 днів після обприскування гербіцидами гліфосатної групи. 

Гліфосати проти стерньових гербіцидів

Важливою відмінністю гербіцидів гліфосатної групи є їхня здатність контролювати так звані стерньові бур'яни, які після завершення збирання культури починають дуже швидко розвиватись.  Особливо актуально це для регіонів з достатньою кількістю вологи. Найбільшу проблему в цей період становлять берізка польова, мишій, курай, плоскуха звичайна, курячі очка, різні види осоту. Якщо не застосувати гербіциди, насіння цих та інших трав встигає дозріти і потрапити в ґрунт, щоб прорости навесні. Водночас у південних областях, де спостерігається спекотна температура, ефективність застосування гліфосатів може бути значно меншою через те, що стерньові бур'яни розвиваються значно повільніше. У таких випадках вносити ці гербіциди у післяжнивний період не рекомендується. 

Зі стерньовими бур'янами найкраще всього боротися, коли вони досягнуть максимальної схожості. Для осоту та березки – це фаза розетки, для однорічників – висота стебла 10-20 см. Гліфосати можна використовувати самостійно або ж у баковій суміші з ефіром 2,4-Д та комбінації ефір 2,4-Д плюс дикамба. Додавання інших гербіцидів посилює дію, що особливо актуально при наявності широколистих бур'янів. 

При використанні гліфосатних гербіцидів у післяжнивний період озимі культури можна висівати без проведення попередньої обробки ґрунту. Водночас культивацію можна проводити відразу після побуріння бур'янів. 

Щоб придбати гербіцид Тотал перейдіть за посиланням: https://agrotorg.in.ua/total

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду