Осінь: внесення добрив на рапс та пшеницю

Особливості осіннього підживлення озимих зернових

Ранньовесняне поверхневе підживлення озимих зернових є поширеним прийомом серед українських аграріїв, адже в багатьох регіонах завдяки йому вдається підвищити урожайність культур. Проте застосування добрив по ще мерзлоталому ґрунту вимагає сприятливих погодно-кліматичних умов, інакше техніка просто не зможе вийти на поле, а авіаційне обприскування далеко не всім сільгоспвиробникам по кишені. Крім, того воно має низку обмежень.

Якщо з різних причин немає можливості виконати підживлення озимих ранньою весною, то є перевірений та не менш дієвий альтернативний варіант. Полягає він у зміні стратегії внесення добрив: певну їхню дозу можна застосувати пізно восени або навіть на початку зими за відсутності снігового покрову, а іншу частину – вже у березні.

Доцільність осіннього підживлення

Протягом 2013-2015 років спеціалісти Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Соколовського на полях Харківщини досліджували ефективність внесення азотних добрив в осінній та весняний період. Зокрема, бралися аміачна селітра та карбамід, які найбільш часто використовуються для підживлення озимих зернових. Результати показали, що врожайність культур коливається як від виду добрив, така і від періоду їхнього застосування.

Так, максимально високий показник продуктивності озимої пшениці після ранньовесняного внесення селітри складав 33,7 ц/га (2013 рік). У той же час осіння підгодівля селітрою дозволила збільшити урожайність до 59,1 ц/га (2015 рік). Карбамід продемонстрував найвищу ефективність також при застосуванні пізньою осінню – 75,4 ц/га 2014 рік). Водночас наголошується, що під час проведення дослідження так зване осіннє підживлення озимих могло переноситися на початок грудня, що було пов’язано з несприятливою метеоситуацією для виходу техніки в поле. Таким чином при внесенні добрив восени є допустимими можливі коливання в термінах, а орієнтуватися, насамперед, потрібно не на дати, а на погодні умови.

В цілому проведене дослідження ефективності ранньовесняного та пізньоосіннього підживлення посівів озимих продемонструвало, що суттєвої різниці між обома способами немає. Є лише деякі відмінності через внесення різних видів добрив у різний час. Зокрема, аміачна селітра дає дещо кращу надбавку до урожаю під час весняного застосування, а карбамід – під час осіннього. 

Підтвердив майже рівноцінну ефективність осіннього і ранньовесняного підживлення озимих зернових й інший експеримент. Цього разу вчені вивчали доцільність внесення добрив частинами: перед зимовою сплячкою посівів та навесні по мерзлоталому ґрунту й у фазі кущіння. Результати показали, що при використані на однаковому агрофоні селітри і карбаміду показники врожайності відрізнялися дуже незначно – в межах 2%. 

Рекомендації щодо осіннього та весняного підживлення

Raps osen

Попри доведену високу ефективність осіннього внесення добрив на посіви озимих, цей варіант далеко не завжди є доцільним. Все залежить від ґрунтово-кліматичних особливостей окремо взятого регіону. Так, на Поліссі, де часто зустрічаються ґрунти з легким гранулометричним складом, краще всього виконувати ранньовесняне підживлення озимих зернових. Те ж саме можна сказати і про ґрунти з гідротермічним коефіцієнтом понад 1,2 в лісостеповій зоні України. Крім того, весняне внесення добрив рекомендується також у південних та східних областях. Пов'язано це з тим, що осінь на цих територіях є досить теплою, що у випадку підживлення культур може спровокувати надто інтенсивний їхній розвиток і, як результат, негативно позначатися на зимостійкості.

Водночас застосування добрив на посівах озимих зернових пізньою осінню є найбільш доцільним там, де майже відсутній ризик вимивання нітратів у верхні шари ґрунту або ж на полях з низьким вмістом азоту. Підживлення проводять перед або вже після припинення вегетації, коли середньодобова температура падає нижче +5°С. І все ж спеціалісти радять використовувати не більше половини допустимої дози добрив для озимих. Іншу частину варто приберегти на березень, коли може знадобитися пересівання площ або корекція живлення рослин у післязимовий час.

Учені також дослідили вплив осіннього і весняного підживлення на якість майбутнього врожаю, а також можливість внесення азотних добрив під час так званих зимових вікон. Згідно отриманих результатів, найкращі характеристики зерна вдалося отримати саме при підживленні посівів наприкінці лютого. Вміст сирої клейковини у цьому випадку складав близько 25%, що відповідає вимогам 2-го класу зерна. Осіннє застосування добрив призводило до зниження рівня клейковини до 19,3-21,7%, а підживлення в березні забезпечувало показник 22-23%. Тобто якогось суттєвого погіршення якості зерна озимих культур в залежності від періоду проведення підживлення посівів не спостерігалося.

Related Products

Олійний Турбо 10л (ЛФ)

Олійний Турбо 10л (ЛФ)

  До складу добрива LF Олійний Turbo входить:  L-аминокислоти 50г/лАзот (N) 80г/лФосфор (P2O5) 65г/лКалій (K2O) 47,3г/лМагній 1,1г/лСірка (SO3)  42г/лБор (В) 2,8г/лМарганець (Mn) 12,5г/лМідь (Cu) 16г/лЦинк (Zn) 13,5г/лМолібден (Mo) 1,4г/лЗалызо 2,3г/лФытогормони 0,07г/лpH 4 - 5,5Олійний Турбо – засіб підживлення сільськогосподарських культур, призначений для поліпшення та збалансування живлення рослин олійної групи. Збагачений сполуками, що мають у своєму складі азот, фосфор та калій, а також групу хелатованих речовин з вільними амінокислотами L-типу. А також у структурі даного добрива представлені такі мікроелементи, як: залізо, мідь, кадмій, цинк, магній, бор, молібден та багато інших. Зазначимо також наявність фітогормонів та деяких додаткових баластних речовин. Тому, якщо ваші олійні культури потребують покращеного та збалансованого живлення, то варто купити Олійний Турбо. Діючі компоненти даного засобу стимулюють всі аспекти життєдіяльності рослин, а амінокислотний комплекс із хелатованими інгредієнтами створюють додатковий ресурс, що сприяє швидкому утворенню нових тканин рослини, та нових більш розгалужених органів: кореневі паростки, зелена маса, гілля тощо. У результаті маємо більш розвитий рослинний організм з більш стійким імунітетом, що спроможний відповідати на більш сильні виклики: температурні перепади, збудники захворювань, посушливі періоди та решта. Переваги, що надає господарствам використання даного добрива:• Якісний баланс між елементами живлення, що є у його складі;• Можливість накопичення всього спектру необхідних поживних речовин, що можуть бути використані у стресових ситуаціях;• Збільшує імунні спроможності та загальні можливості рослинних організмів;• Покращує якісні та кількісні показники врожаїв.Добриво може бути застосоване, як самостійний засіб живлення, а також у багатокомпонентних комплексних бакових сумішах. Є деякі обмеження щодо сумісного використання з засобами захисту рослин (нерекомендоване застосування разом з гербіцидами та інсектицидами фосфорорганічного типу), а також існують рекомендації по часових рамках внесення на різних вегетативних етапах різних рослин. Ці дані та всі пункти щодо регламенту внесення зазначені виробником у інструкції до засобу, яку неодмінно варто вивчити перед першим застосуванням.   Застосування Олійного Турбо на соняшник та рапс:   ..

280 грн

Зерновий Турбо 10л

Зерновий Турбо 10л

Зерновий Турбо - комплексне, високоефективне, концентроване добриво з підвищеним вмістом амінокислот і мінеральних компонентів. Служить джерелом білка, необхідного для формування рослин і забезпечує необхідну підживлення на найважливіших етапах вегетативного періоду: цвітіння, формування плодо-насіннєвого матеріалу та інші.Склад:Вільні L-амінокислоти 100 г / лАзот загальний (N) 100 г / лФосфор (P2O5) 80 г / лКалій (K2O) 31 г / лСірка (SO3) 71 г / лБор (В) 15 г / лЗалізо (Fe) 1 г / лМагній (MgO) 40 г / лМарганець (Mn) 35 г / лМідь (Cu) 23 г / лЦинк (Zn) 15 г / лМолібден (Mo) 0,5 г / лКобальт (Co) 0,1 г / лpH 3,5 - 4,0Щільність 1,37 - 1,45Нейтралізує виникнення дефіциту живлення рослин в холодні періоди, забезпечує необхідне для зростання постачання макро- і мікроелементами і пом'якшує негативні наслідки різких температурних коливань для оброблених культур.При цьому при обробці орних площ даними хімікатом відбувається не тільки збільшення кількісних показників врожаїв, а й поліпшення його споживчих властивостей.Поставляється у вигляді концентрованого розчину, збагаченого вмістом вільних L-амінокислот, полісахаридів, а також мікро- і макроелементів. Загальний рівень рН розчину 4,5 - 5,0.Застосовується як засіб підвищення врожайності злакових культур. Може використовуватися, як самостійний агрохімікатів, так і в складі складних, багатокомпонентних бакових сумішей при комплексній обробці посівів. Сумісний з більшістю відомих препаратів агротехнологічного призначення. Виняток можуть становити інсектициди фосфорорганічних групи і високоселективні гербіциди. Перед безпосереднім внесенням на оброблювані площі сумішей, що містять Зерновий Турбо і хімікати, що представляють названі вище групи речовин, рекомендовано проведення тестового змішування з метою перевірки сумісності.Можливе використання засобу для різних видів обробки колосових зернових на різних стадіях життєдіяльності рослин. Вноситься Зерновий Турбо методом обприскування. При цьому рекомендовані наступні норми внесення і кількості обробок:При появі 1 - 3 листків вносять 1 - 1,5 л / га, 1 раз;Фаза кущіння - переходу в трубку 1 - 1,5 л / га, 1 раз;При появі прапорцевого листка 1 - 1,5 л / га, 1 раз...

270 грн

БОФОС

БОФОС

БОФОС - універсальне, багатокомпонентне комплексне добриво широкого спектру дії. Містить підвищену концентрацію компонентів, що забезпечують ефективним харчуванням кореневу систему і зелену масу рослин. Застосовується для підвищення врожайності олійних, бобових і технічних культур.НОРМА ЗАСТОСУВАННЯСоняшник 0,5-1,0л / гаРіпак 0,5-1,0л / гаСоя 0,5-1,0л / гаГорох 0,5-1,0л / гаНут 0,5-1,0л / гаСочевиця 0,5-1,0л / гаЖивильні речовини, наявні в складі добрива БОФОС, представлені в досяжному для рослин вигляді, відрізняються простотою усваівоенія і хорошу проникаючу здатність. Дане добриво багате вмістом бору, азоту і фосфору. Відповідно, 1 л речовини включає в себе 100: 90: 140 г хімічних сполук, що містять зазначені елементи.Склад:МІКРОЕЛЕМЕНТ ВМІСТБор 100г/лАзот 90г/лФосфор 140г/лГустина 1350 - 1400г/лpH6,0 - 6,5Дане добриво сумісне з більшістю практикуються в сучасному рослинництві коштів аграрної хімії. Внаслідок чого можливо його спільне введення з іншими добривами та препаратами в оброблювані площі, що спрощує весь комплекс агротехнічних заходів і підвищує їх рентабельність.БОФОС, як і готуються з його участю робочі водні суміші має слабокислу реакцію (початковий рівень рН речовини 6,0 - 6,5), завдяки наявності в структурі хімікату фосфатних і амідних компонентів. Що надає готовому розчину буферні властивості, що дозволяють зберігати слабокислу реакцію при введенні в робочий розчин певної кількості лужних компонентів. В результаті чого відбувається зниження рівня гідролізу пестицидів.Ефект від застосування добрива носить «довгограючий» характер внаслідок швидкого проникнення поживних компонентів добрива в клітини рослини і їх повільного розкладання в їх структурі.Прикореневе внутріґрунтового внесення благотворно впливає на формування кореневих систем, сприяє швидкому поглинанню рослиною комплексу необхідного йому харчування і закладці фундаменту прискореного розвитку...

250 грн

Бор Гумат Азот 10л

Бор Гумат Азот 10л

Бор Гумат Азот – комплексне багатокомпонентне добриво із широким функціоналом та можливістю застосування для обширної номенклатури агрокультур. Постачається у формі висококонцентрованої рідини, що призначена для приготування бакових сумішей, що вносяться засобами розпилення. Галуззю застосування даного добрива можуть бути технічні, зернові культури, виноградники та олійні. Норма витрати:Соняшник (фаза 10-12 листків) - 1л/гаРіпак (фаза 5-6 листків) - 1л/гаУ складі даного добрива представлені азот та калій – основні поживні елементи для рослин, також у великій кількості є бор – доволі розповсюджений мінерал, теж важливий компонент у живленні рослин. Є також амінокислоти, фульвові та гумінові кислоти. Склад добрива "Бор-Гумат-Азот" Фертеффект:Азот - 110г/лКалій - 52г/лБор - 112г/лАмінокислоти - 63г/лГумінові кислоти - 75г/лФульові кислоти - 15г/лПереваги для рослин, що забезпечує застосування цього засобу у господарствах:• Стимулювання процесу запилення, що багато в чому визначає майбутній врожай;• Підвищення стресостійкості культур;• Благотворний вплив на формування кореневої системи, її розгалуженості тощо;• Під час цвітіння зменшується кількість опалих квітів, та зав’язі, що тільки формується;• Попереджує розтріскування стебла, гілок, та коренів. Окремо варто приділити увагу важливості такого мікроелементу, як бор для культур олійного типу. Саме він забезпечує цій групі рослин найякісніші врожаї. Внесення бакових сумішей, що включають Бор Гумат Азот, для різних культур може мати різноманітний вигляд за періодичністю та етапами вегетативного розвитку та обов’язковою кількістю таких обробок. Точна інформація щодо цих питань зазначена у інструкції до добрива, там же користувач знайде інші відомості щодо дозування та регламенту застосування. А також практичні поради та деякі агрономські хитрощі, що дозволять гарантовано отримувати найкращі результати від внесення добрива. ..

210 грн

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду