Бакові суміші для розширення спектру дії гербіцидів на сої та соняшнику

Бакові суміші для розширення спектру дії гербіцидів на сої та соняшнику


Посилити захист посівів соняшника та сої від різних видів бур'янів можна за допомогою бакових сумішей гербіцидів, які рекомендує компанія "Нертус". Там провели дослідне використання низки препаратів ґрунтової дії, яке продемонструвало, що суміші здатні давати більш ефективний результат, ніж самостійне внесення певного гербіциду.

    Зокрема, спеціалісти "Нертус" рекомендують застосовувати на посівах соняшника, сої.  а також кукурудзи, гороху та нуту суміш з препаратів Герб 900 і Адвокат у співвідношенні 2,25 л/га до 0,34 л/га відповідно. На сьогодні вона є однією з найкращих за спектром впливу на бур'яни, охоплюючи своєю дією велику кількість видів небажаної рослинності.

    Спільне застосування Гербу 900 і Адвоката дозволяє ефективно боротися з однорічними злаковими й багаторічними дводольними бур'янами. Зокрема, за рахунок діючого компонента Адвоката (метрибузин) знищуються амброзія, лобода, нетреба звичайна, хрестоцвіті. В той же час активна речовина гербіциду Герб 900 (ацетохлор) прекрасно справляється з контролем щириці, ромашки, пасльону, грициків. 

    Попередньо проведені досліди продемонстрували, що бакова суміш Герб 900 + Адвокат є більш ефективною на посівах сої та соняшника, ніж навіть препарат Преміум Голд, виготовлений на основі S-метолахлору та тербутилазину, і який відзначається високою результативністю в боротьбі з дводольними бур'янами. У той же час комбінація ґрунтових гербіцидів на основі ацетохлору та метрибузину не дозволяє очистити поля від осотів чи виткої берізковидної гречки. Ці види злісних бур'янів не гинуть і при самостійному використанні гербіциду Герб 900. Водночас їхній подальший розвиток внаслідок впливу препарату пригнічується.

    Ще один можливий варіант бакової суміші для посилення захисту соняшника та сої – поєднання гербіцидів Пропоніт і Адвокат у співвідношенні 2,4 л/га до 0,25 л/га. Дослідження компанії "Нертус" довели, що така комбінація дає фактично ті ж самі результати, що й суміш Гербу 900 і Адвоката. Діючий компонент Пропоніта (пропізохлор) навіть продемонстрував трохи кращу ефективність у боротьбі з однорічними злаковими бур'янами. Практично немає відмінностей між обома варіантами бакових сумішей і за показником токсикації культур – всі вони є безпечними.

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду