Чому Фаєр для соняшнику кращий протруйник?
Протруйник Фаєр – актуальний захист насіння від хвороб
Обробка насіння знезаражувальними препаратами перед його висадкою в ґрунт є передумовою для отримання здорових посівів і гарного врожаю. Особливо важливо це пам’ятати при вирощуванні соняшника, адже значна частина захворювань, які в подальшому можуть серйозно нашкодити цій культурі, виникають саме від ураженого насіння. Причому деякі з них, як от вугільну гниль, подальші фунгіцидні обробки по вегетації не зможуть побороти.
ИллюстрацияОсобливості препарату Фаєр
Протруйник Фаєр від компанії "Нертус" на сьогодні є надійним та перевіреним способом захисту посівного матеріалу соняшника й ріпаку та проростків рослин на ранньому етапі вегетації від широкого спектру найбільш поширених захворювань. Цей унікальний препарат складається з комбінації відразу трьох активних компонентів (тирам – 400 г/л, тіабендазол – 20 г/л та металаксил-М – 116 г/л), кожен з яких призначений для боротьби з певним збудником. 
Основою фунгіцидного протруйника Фаєр є тирам, який має контактну дію на широкий спектр інфекційних захворювань, що можуть уразити насіння в ґрунті (різні види гнилі, альтернаріоз, фомоз, фомопсис, бактеріоз, пліснявіння, несправжня борошниста роса з насіння). Тіабендазил – системний компонент, який забезпечує взаємодоповнюючу дію з тирамом, продовжуючи тривалість захисного ефекту. Металаксил-М у свою чергу – це вузько направлена речовина, необхідна для контролю несправжньої борошнистої роси з насіння та ґрунту.
Чому протруювання Фаєром дуже актуальне
Інтенсивне вирощування соняшника призводить до його частої ротації, в результаті чого посівні площі не встигають самостійно очищатися від патогенів. Більше того, порушення рекомендацій з сівозміни призводять до появи в деяких регіонах бактеріальних захворювань і накопичення в ґрунті значної кількості збудників білої гнилі. Боротися з ними потрібно саме протруюванням насіння, однак далеко не всі відомі протруйники здатні принести необхідний результат.
Фаєр вигідно вирізняється серед інших препаратів і вже став нагально необхідним для аграріїв, націлених на підвищення рентабельності виробництва та покращення кількості й якості врожаю. Це унікальний засіб, який здатен ефективно протистояти практично всім найбільш небезпечним патогенам навіть при помірних нормах використання. Він захищає як від внутрішньої, так і зовнішньої інфекції, яка чатує на насіння та проростки соняшника й ріпаку в ґрунті, пожнивних рештках або падалиці. Більше того, Фаєр, на відміну від конкурентних протруйників, не викликає значної затримки в появі та рості сходів.
Результати практичного застосування
Трикомпонентна комбінація Фаєра пройшла ґрунтовну перевірку в лабораторних умовах, довівши свою високу ефективність. Під час дослідження на проростках та чистих культурах було встановлено, що препарат має найбільш тривалу захисну дію проти поширених патогенів. Жодного з них не було виявлено впродовж понад 4-х тижнів спостережень. У той же час при використанні інших засобів протруювання насіння патогени з'являлися на другу добу або протягом 15 днів, залежно від збудника. 
Перевірка Файєра в польових умовах також підтвердила його високу ефективність. Зокрема, практика довела, що при нормі використання 2,5-3 л/т він забезпечує найкращі результати за такими показниками, як ураженість посівів хворобами в різні періоди, схожість насіння та врожайність культури. І хоча протруйник Фаєр не в змозі убезпечити рослини соняшника чи ріпаку від інфекцій протягом всієї вегетації, він здатен ефективно знезаразити насіння, запевнити безпечний старт для розвитку посівів та зменшити кількість фунгіцидних обробок.

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду