Підкормка озимого рапсу та пшениці


Підживлення озимих: особливості внесення добрив на зернові та ріпак восени


Осінній період надзвичайно важливий для озимих культур. У цей час закладаються основи здорових посівів та хорошого врожаю. Щоб допомогти рослинам краще підготуватися до зимівлі та швидше відновити вегетацію з приходом весни, варто заздалегідь потурбуватися про їхнє забезпечення необхідними поживними речовинами. Вирішити проблему допоможе осіннє внесення позакореневих добрив. 


Осіннє підживлення озимих зернових 


Найбільш важливу роль у становленні озимих зернових на ранньому етапі вегетації відіграють бор, калій, фосфор, марганець та молібден. Усі разом вони допомагають рослинам швидше сформувати стебло, потужну кореневу систему, аби вхід у зиму не викликав у посівів великого стресу. 


Міцне коріння допомагає краще засвоювати вологу та поживні мікроелементи з ґрунту. Завдяки цьому рослини не лише є більш стійкими до морозів, а й здатні швидше відновлювати вегетацію та інтенсивніше розвиватися навесні. Безпосередньо сприяє їм у цьому фосфор, який також позитивно впливає на наповненість колосу зернами й створює передумови для більш високої продуктивності культур.


Роль калію в організмі рослин спрямована, передусім, на покращення водного обміну та сприяння обміну цукру і білків, що важливо для успішної зимівлі. Крім того, разом з фосфором та іншими мікроелементами він підвищує ефективність засвоєння азоту. Марганець у свою чергу також допомагає стимулювати розвиток кореневої системи та забезпечує підвищений захист озимих зернових від ураження грибковими захворюваннями. Останні особливо небезпечні в теплу осінню погоду. Крім того, марганець ще й стабілізує протікання процесу фотосинтезу і сприяє збільшенню вегетативної маси. Такий компонент, як молібден, потрібен для синтезу сполук, що допомагають збільшити морозостійкість рослин.


Практичні дослідження демонструють, що завдяки проведенню осіннього підживлення озимих злакових їхня урожайність збільшується в середньому на 2-5%. Це зайвий раз обґрунтовує доцільність не відкладати на весну внесення добрив, які містять комплекс важливих для рослин мікро- та макроелементів.


Осіннє підживлення ріпаку 


На якісну зимівлю озимого ріпаку однаково впливають як вчасний посів, так і наступне підживлення. Усе разом дозволяє рослинам отримати можливість наростити потрібну біомасу до настання холодів та сформувати розвинену кореневу систему. Важливу роль у цьому відіграють такі компоненти як бор, фосфор, калій та магній. 


Бор є важливим для правильного формування вегетативних органів, зокрема, кореневої шийки. Фосфор допомагає рослинам ріпаку отримати міцне коріння й підвищити стійкість до низьких зимових температур. За покращення зимостійкості відповідає і калій. Крім того, він є важливим елементом при утворенні розетки ріпаку й регулює водний обмін, в тому числі забезпечуючи краще засвоєння азоту. Таким чином зволікання з позакореневим підживленням восени може призвести до того, що частина посівів ріпаку навесні будуть у не найкращому стані, що призведе до втрати урожайності. У той же час осіннє внесення добрив допомагає покращити урожайність ріпаку в середньому на 2-3 ц/га.


Водночас варто досить обережно вносити у передзимовий період азот, особливо при густому стояні рослин. Надмірне накопичення цього елементу може спровокувати аномально швидкий ріст верхівкового бутону. Взимку йому загрожуватиме промерзання через досить високе піднесення над поверхнею ґрунту. Більше того, надлишок азоту призводить до зниження стійкості ріпаку до захворювань та морозів через збільшену вологість організму.


Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду