Стимулятор росту ПлантаПЕГ
ПлантаПег як запорука успішного проростання і дружності сходів озимих культур
Одна
з важливих завдань при посіві озимих культур - поліпшити показники
проростання насіння, а також забезпечити дружні і вирівняні сходи.
Ефективно впоратися з нею можна за рахунок застосування універсального
регулятора росту, антистрессанта і кріопротектора ПлантаПег (PlantaPeg)
від компанії "Нертус".
Обробка посівного матеріалу даних препаратів, перш за все, допомагає вирішити проблему вологи в грунті. Для одних це може бути її надлишок через часто випадають восени опадів, а для інших - надмірний дефіцит на глибині залягання насіння. Обидві ситуації тягнуть за собою ризик загибелі частини насіння ще до їх проростання.
Застосування ПлантаПег грає дуже важливу роль. На поверхні оброблених препаратом насіння утворюється захисна оболонка. Вона з одного боку захищає їх від надмірної вологи при посіві в дощовий період, а з іншого - стримує проростання в недостатньо зволоженою грунті. За рахунок того, що схожість насіння зберігається впродовж 2-х місяців, а оболонка розчиняється при попаданні в грунт достатньої кількості вологи, можна уникнути хаотичного проростання і в кінцевому підсумку отримати дружні сходи.
Фульвокислоти і солі гумінових кислот, які є в препараті ПлантаПег, стимулюють подальше зростання посівів, забезпечують їх вирівнювання, а також зміцнюють кореневу систему рослин. Ті стають більш стійкими до вилягання і впливу різних стрес-факторів.
Результати лабораторних досліджень доводять важливість обробки посівного матеріалу озимих культур засобом ПлантаПег. Вивчивши вплив препарату на прикладі кількох сортів пшениці, фахівці прийшли до показового висновку: серед необроблених насіння відсоток набряклих (загиблих) був в 2-3 рази вище, ніж серед попередньо оброблених ПлантаПег.
Поліпшення показників проростання і забезпечення дружності сходів є запорукою отримання більш високого врожаю. Практика польових вирощування показала, що застосування препарату ПлантаПег для передпосівної обробки насіння дає можливість підвищити продуктивність озимих культур приблизно на 3-5 ц / га.