Протруйник Фаєр: Надійний захист соняшнику від несправжньої борошнистої роси

Протруйник Фаєр: Надійний захист соняшнику від несправжньої борошнистої роси     При вирощуванні соняшника однією з найголовніших проблем є збереження молодих паростків рослин. Найбільшу небезпеку для них становлять збудники інфекцій, які знаходяться в верхніх шарах ґрунту. Якщо ґрунтова інфекція вразить на етапі проростання насіння та появи першої пари сім’ядольного листя, то це фактично означатиме повну загибель рослин, подекуди навіть до 70% площі. Як наслідок, такі поля потрібно пересівати.

     У разі враження рослин на етапі появи першої пари справжніх листків результат буде схожим. Певний час вони ще продовжуватимуть вегетувати, однак повноцінно розвиватися вже не зможуть і матимуть карликовий розмір. Навіть якщо дійде до утворення корзинок, то врожаю насіння в них не буде. 

    Компанія "Нертус" підготувала високоефективні рішення для захисту посівного матеріалу соняшника  і молодих проростків від насіннєвої та ґрунтової інфекції. В першу чергу, йдеться про фунгіцидний протруйник Фаєр. Це унікальний препарат, який спочатку розроблявся для внутрішнього застосування компанії з метою захисту її насіння, але вже зараз він доступний у вільному продажі. Починаючи з 2017 року, увесь посівний матеріал від "Нертус" продається вже обробленим Фаєром.

    Цей протруйник складається з трьох активних діючих речовин: тірам, тіабендазол та металаксил-м. Перший компонент відзначається контактним впливом і дуже широким спектром дії та здатен знищувати фактичні всі збудники насіннєвої й ґрунтової інфекції. Другий – хоч і має системний вплив, але в основному перекриває дію тіраму, що створює подвійний захист насіння та проростків. І нарешті, третій компонент відзначається вузьким спектром дії, направленим переважно на несправжню борошнисту росу. 

    Збудники цієї надзвичайно небезпечної хвороби посівів соняшника накопичуються в ґрунті і за сприятливих умов навесні швидко поширюють захворювання. Особливо небезпечний період – коли спостерігається досить прохолодна температура, на рівні +12-14 °С, та високий рівень вологості. Симптоми несправжньої борошнистої роси проявляються у вигляді жовтих плям на лицевій поверхні листя вздовж жилок та білого нальоту на зворотному боці.

    Успішність боротьби проти збудників хвороби гарантується не просто наявністю металаксила-м у складі протруйника Фаєр, а його значно більшим дозуванням у порівняні з іншими препаратами (116 г/л). Практичні досліди довели, що норми металаксила-м в розмірі 348 г/т абсолютно достатньо, щоб забезпечити захист посівного насіння соняшнику. 

     Замовити протруйник соняшнику Фаєр : http://agrotorg.in.ua/faer

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду