Септоріоз на соняшнику (фото та обробка фунгіцидом)


Септоріоз соняшнику і захист фунгіцидами від нього


Соняшник є однією з найбільш схильних до септоріозу культур. Найчастіше дане захворювання з'являється в кінці травня на сім'ядольних листках або в другій половині літа, вражаючи вже верхні і нижні яруси листя.


Поширення септоріозу


Септоріоз поширюється переважно через рослинні залишки, на яких зимують гриби-збудники у вигляді пікнід. Джерелом інфекції також може виступати падалиця торішнього соняшнику. Швидкому розвитку захворювання сприяє тепла (+ 22-25 ° С) і волога погода з великою кількістю опадів. Пікніди вивільняють масу спор, які розносяться по посівах культур за допомогою вітру і краплею дощу. Потім вони проростають при наявності вологи на лістьях.Частічно септоріоз поширюється також через насіння культур.




Ознаки захворювання


Характерними ознаками септоріозу є світло-жовті плями округлої або неправильної форми між жилками. Із зовнішнього боку листка вони оточені яскравою канвою, а з тильної - мають сіру окантовку. Крім листя, плями можуть виступати також на кошику і стебла, але набагато рідше. Діаметр плям досягає в середньому 5 мм, поступово вони поширюються і зливаються між собою, в результаті чого уражені листя скручуються і засихають повністю або частково.


   


Наслідки


При сприятливих погодних умовах септоріоз швидко руйнує тканину листя і весь листовий апарат соняшнику, тим самим значно знижуючи фотосинтетичну активність. Як результат, зменшується процентний вміст масла в зернах, погіршуються показники врожайності. Більш того, при сильному ураженні септориозом рослини соняшнику можуть передчасно усохнути.


Методи профілактики захворювання


Щоб уникнути появи септоріозу, рекомендується, насамперед, дотримуватися сівозміни і використовувати на полях стійкі сорти і гібриди соняшнику. Крім цього, необхідно уважно контролювати появу симптомів даного захворювання рослин, особливо, якщо посів був проведений по попереднику-соняшнику або поруч з торішніми полями даної культури.


Ще один надійний спосіб - застосування фунгіцидів. Бажано встигнути провести обробку, поки септоріозние плями присутні не більше ніж на третині рослин. Потрібно підібрати фунгіцид, який буде ефективний не тільки проти септоріозу, але і білої гнилі, яка також добре розвивається в умовах постійної роси або наявності опадів.
   


◄Наша рекомендація щодо внесення фунгіциду від септоріозу на соняшнику►

◄Препарати що містять тебуконазол 250г / л (0,6 л / га) + карбендазим 500г / л (0,5 л / га) ►


Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду