Нехватка цинку на кукурудзі


Боротьба з дефіцитом цинку при вирощуванні кукурудзи


Цинк є одним з найважливіших мікроелементів при вирощуванні кукурудзи. Водночас його запаси в ґрунті є недостатньо високими, а будь-яка нестача під час вегетаційного періоду негативно впливає на розвиток культури і в цілому на її продуктивність. У зв’язку з цим вкрай важливо своєчасно розпізнати дефіцит та провести позакореневе підживлення посівів цинковими добривами.


Чому виникає дефіцит цинку

Попри й так недостатню присутність в ґрунті, запаси цинку зменшуються через вплив несприятливих зовнішніх та внутрішніх факторів. До них, зокрема, відносяться  похмура і прохолодна погода, підвищений рівень pH в ґрунті, низький вміст органіки в піщаних ґрунтах або зависокий на ґрунтах інших видів, високий вміст фосфору, ерозія. 


Ранньою весною через підвищену вологість і недостатнє прогрівання поверхні дефіцит цинку може бути тимчасовим і зникне разом з потеплінням. У таких випадках це, як правило, ніяк не позначається на майбутній врожайності. Значно гірше, коли йдеться про ґрунти з високим рівнем pH, на них нестача цинку спостерігатиметься постійно. Критичною межею вважається показник рН грунту більше 7. 


На зменшення кількості цинкових сполук впливає і високий вміст фосфору в ґрунті або  використання  у великих дозах фосфорних добрив. І перше, й друге призводить до дефіциту навіть на тих площах, які раніше були забезпечені цинком на достатньому рівні. Усе через те, що фосфор перешкоджає обміну цинку в рослинах.


Способи виявлення дефіцит цинку


Про можливий брак цинку може свідчити сам зовнішній вигляд рослин кукурудзи. Передусім страждає молоде листя, яке починає змінювати традиційне забарвлення й набуває більш світлого відтінку. По обох боках, починаючи від основи листка,  утворюються цілі смуги біло-жовтого кольору. Крім того, дефіцит цинку призводить до уповільнення розвитку міжвузля, яке стає значно коротшим.


Якщо візуальні ознаки не є переконливими, можна проаналізувати попередньо відібрані проби тканин молодих рослин кукурудзи. Для отримання точного результату достатньо підготувати 15-20 таких проб. Для аналізу рекомендується брати рослини, які мають висоту стебла від 2,5 до 10 см, або пазушні листи більш дорослої кукурудзи. Перед дослідженням всі зразки потрібно вимити від бруду у холодній дистильованій воді та висушити на повітрі. 


Проводити лабораторний аналіз на дефіцит цинку можна й на пізніших етапах вегетації кукурудзи, зокрема, під час цвітіння. Щоправда, у такому випадку береться вже прилеглий до верхнього качану листок. На нестачу цинку у молодих рослинах та тих, які вже почали цвісти, вказує його концентрація на рівні менше 20-70 частин на мільйон (мг/кг). Окрім зразків рослин кукурудзи, при появі підозр на цинковий дефіцит можна також провести лабораторне дослідження самого ґрунту під посівами. 




Внесення цинкових добрив


Аби посіви кукурудзи стабільно отримували необхідний цинк з ґрунту, потрібно застосовувати на них цинкові добрива. Найбільшого поширення набули препарати у вигляді хелату цинку. Пояснюється це тим, що їхня ефективність є значно вищою. Також існують добрива у вигляді сульфату, лігносульфонату, оксісульфату, оксиду і сукрату цинку. Кожен із видів різниться процентним вмістом цього мікроелементу та здатністю розчинятися у воді. Останній показник є надзвичайно важливим для ефективного засвоювання, а найкращими результатами (100%) можуть похвалитися лише добрива у вигляді хелату або сульфату цинку.


При вирощуванні кукурудзи вносити цинкові добрива можна як для ліквідації дефіциту цього мікроелементу, так і з профілактичною метою. Останнє дозволяє уникнути проблем із живленням рослин під час майбутнього періоду вегетації. Найкраще внесення проводити способом розкидання, адже це забезпечує більш високий залишковий ефект. За оптимальних умов подальше використання цинкових добрив можна буде відкласти на кілька років. Водночас при використанні стрічкового способу внесення добрив цю процедуру необхідно проводити кожного сезону.
Для замовлення Цинку на кукурудзу перейдіть за посиланням: 
https://agrotorg.in.ua/cink_nertus


Цинкове підживлення вже вегетуючих посівів має дещо нижчу ефективність, проте все одно приносить необхідний результат. Дефіцит цинку у рослин кукурудзи зникає приблизно через 5-10 днів після обробки. Протягом цього періоду листя рослин поступово повертає собі зелене забарвлення.





Related Products

Цинк 150 LF

Цинк 150 LF

Мікродобриво Цинк 150 LFТара: каністра 10 л.Препаративна форма: рідкий концентрат. Виробник: компанія LifeBiochem.Опис: Високонцентроване добриво органо-мінерального походження, яке призначене для листового підживлення зернових колосових, олійних, зернобобових, овочевих, садових культур, кукурудзи, картоплі та виноградників.Рекомендоване для застосування на нейтральних і лужних ґрунтах та ґрунтах з високим вмістом фосфору, де існує ризик появи цинкового голодування. Прекрасно підходить для органічного сільськогосподарського виробництва.Склад: Препарат складає унікальну формуляцію з найвищою концентрацію хелатованого цинку в поєднані з хелатованим агентами EDTA та органічними кислотами (бурштинова, лимонна). Це дозволяє рослинам повністю засвоювати необхідний для їхнього розвитку цинк та забезпечити пролонгований ефект підживлення.Цинк (Zn) 15 %Азот (N) 10 %Сірка (SO3) 13,5 %Біологічно-активні речовини 5 %pH 5 - 5,2Переваги препарату:• Добре засвоюється листям рослин та швидко транспортується по всьому організму;• Забезпечує міцний контакт крапель з поверхнею рослин, завдяки присутності прилипачів та адьювантів;• Стійкий до змивання опадами;• Стимулює розвиток кореневої системи;• Покращує використання рослинами ґрунтової вологи;• Підвищує стійкість рослин до несприятливих зовнішніх факторів, в тому числі до заморозків;• Сприяє підвищенню врожайності культур та покращенню товарних показників продукції.Умови застосування: Мікродобриво Цинк 150 LF для підживлення переважної більшості культур може використовуватися не більше 2-х разів протягом вегетаційного періоду. Трикратне або чотирикратне внесення допускається на посівах цукрового буряку, садово-ягідних культурах та виноградниках.Препарат можна застосовувати окремо або спільно з пестицидами та іншими мікродобривами.Застереження: Не рекомендується змішувати препарат Цинк 150  LF з високоселективними гербіцидами або інсектицидами, які відносяться до  фосфорорганічної групи.КультураНорма витрати препарату, л/га0,5-10,5-10,5-10,5-10,5-10,5-10,5-10,5-10,5-1..

190 грн

Цинк Нертус

Цинк Нертус

Нертус Цинк Фасовка: каністра 10 л Склад: цинк, гліцинат цинку 120 г / л Призначення: Рідке висококонцентрований добриво Нертус Цинк призначене для позакореневого підживлення вирощуваних в аграрному секторі культур в період їх вегетації. Мікродобриво добре підходить для олійних, зернових, овочевих і плодово-ягідних культур. Переваги препарату: •   Відрізняється високою біологічною активністю; •   Всі елементи містяться в органічній формі, що сприяє легкому і швидкому засвоєнню рослинами; •  Стимулює зростання, а також покращує фізіологічний стан рослин; •   Підвищує стійкість до несприятливих умов зовнішнього середовища; •   Зміцнює імунітет рослин; •   Підвищує врожайність культур і якісні показники врожаю; •   Сумісний в робочих розчинах з більшістю пестицидів. Особливості застосування: Мікродобриво Нертус Цинк може використовуватися як профілактичний засіб для запобігання дефіциту цинку усельскохозяйственних рослин, а також для відновлення вже порушеного балансу даного елемента живлення. Добриво вносітсяпутем обприскування польових культур в період їх активної вегетації. Норма витрати приготованого розчину при використанні наземних обприскувачів залежить від культури і може складати від 70 до 1000 л / га. При іспользованііудобреніяважно стежити за тим, щоб розчин рівномірно і повністю покривав всю поверхностьрастеній. Під час рясного туману або великий роси використовувати добриво не рекомендується, так як при таких погодних умовах робочий розчин важко закріплюється на листкової поверхні і може стікати з неї, тим самим зменшуючи ефективність проведеного обприскування. Регламент застосування добриваКультураНормавитратимікродобриваЦинк, л/гаСпосіб,час обробок,обмеження0,8-1,5Фаза 3-5 листківФаза 6-11 листків0,8-1,5Фаза кущінняФаза прапорцевий лист0,8-1,5Фаза 3-5 листків трійчастого листка0,8-1,5Фаза 2-4 пари листяФаза 6-8 пар листя0,8-1,5Фаза 4-6 листківФаза бутонізації0,8-1,5Фаза 4-6 листківФаза змикання листя в міжряддях1,5-2,0Перед цвітіннямПісля цвітінням (зав'язь)0,5-1,0При нестачі цинку з інтервалом не менше 2-х тижнів..

295 грн

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду