В яку фазу вносити гербіцид на кукурудзу?

В яку фазу вносити гербіцид на кукурудзу?    Фізіологія розвитку рослин кукурудзи та застосування гербіцидів, чистих чи в бакових сумішах, тісно пов’язані між собою. Дуже важливо, щоб момент захисного обприскування посівів був проведений в оптимальні терміни. На сьогодні на ринку є гербіциди, які можуть застосовуватися як на ранніх етапах, так і аж до появи 10-го, 11-го, а то й 12-го листка в рослин кукурудзи. Водночас далеко не завжди пізнє чи надто раннє внесення препаратів є виправданим. 

    Компанія "Нертус" підготувала рекомендації щодо оптимальних термінів використання гербіцидів на посівах кукурудзи, виходячи з досвіду багаторічних досліджень їхньої ефективності та впливу на культуру. В першу чергу, це стосується багатокомпонентних препаратів.

    Фахівці компанії не радять проводити гербіцидну обробку у період формування 1-3 листків культури. У цей момент закладається волоть, тому застосування СЗР може негативно вплинути на цей процес і в подальшому відобразитися на показниках урожайності. 

    Зовсім інша ситуація на стадії 3-5 листків, коли висота рослин кукурудзи становить 15-33 см (максимум 35 см). Це перехідний етап, який краще всього підходить для внесення гербіцидів, оскільки ті є абсолютно безпечними і не викликають жодної  шкідливої післядії на культуру. Під час обприскування, робочий розчин поглинається листям і не впливає на фізіологічні процеси, які в подальшому негативно позначаються на сортовій результативності кукурудзи. Крім того, саме в цій фазі гербіциди проявляють найвищу ефективність проти забур'яненості посівів.

    У фазу формування 5-7 листків фахівці компанії "Нертус" також не рекомендують проводити гербіцидну обробку. В цей момент закладається кількість рядків зерен в качані. Якщо внести гербіциди, то їхня дія може вплинути на пригнічення цього процесу. Так само негативно позначитися на майбутньому урожаї кукурудзи може й внесення засобів захисту у фазі 7-9 листків культури. Крім того, що це також може призвести до зменшення кількості рядків зерен в качані, є великий ризик отримати не до кінця запилений качан. Відповідно, втрати урожаю за таких розкладів будуть досить відчутні. 

     Водночас у компанії "Нертус" акцентують увагу на тому, що всі  вищевказані рекомендації носять загальний характер. В залежності від ФАО гібрида кукурудзи вказані оптимальні і не дуже фази для внесення гербіцидів можуть дещо відрізнятися.  Особливо це стосується пізньостиглих гібридів. 

Related Products

Пріус

Пріус

Гербіцид Пріус Нертус (Флорасулам 6,25г / л + 2,4 Д етилгексиловий ефір, 452,42г / л.) Фасування: каністра пластикова 5 л Призначення: Гербіцид системної дії Пріус використовується для знищення однорічних та окремих багаторічних бур’янів на полях із зерновими колосовими культурами та кукурудзою. Вноситься в післясходовий період.  Препарат здатен швидко впливати на рослини-шкідники, вже через 24 години після обприскування ріст бур’янів припиняється й згодом у них починає відмирати листя. Діючими речовинами Пріуса є флорасулам та етилгексиловий ефір. Флорасуламуповільную синтез амінокислот бур’янів, а етилгексиловий ефір – зупиняє фотосинтез та ріст клітин, спричиняючи в’янення, а згодом і загибель рослини. Поєднання цих 2-х компонентів не лише підвищує ефективність препарату, а й попереджає появу в бур’янів імунітету до нього. Застосування: обробка гербіцидом Пріус посівів зернових колосових культурпроводиться, починаючи від фази кущення, і закінчуючи появою другого міжвузля. Кукурудзу обробляють у період від 3-х до 7 листків. Застосування препарату на всіх інших етапах росту культур може викликати їх токсикацію. Пріус вноситься наземним способом. Максимально допустиму норму рекомендується застосовувати лише при дуже високій засміченості посівних площ або при переростанні бур’янів. Найбільш ефективною дія гербіциду є в період активного росту рослин-шкідників (2-6 листків) та у фазі сформованої розетки (для осотів). Обробку посівів препаратом краще всього проводити за температури +12… +22°С. У спеку, при похолоданні та інших стресових для рослин ситуаціях ефективність дії Пріуса може послаблюватись. Через це вкрай не рекомендується використовувати його перед нічними заморозками. Водночас опади у вигляді дощу ніяк не впливають на ефективність препарату, за умови, що дощ піде не раніше, ніж  через годину після обробки полів.  Пріус може застосовуватися одночасно з агрохімікатами та пестицидами. Водночас виробник рекомендує в кожному випадку провести попередню перевірку на сумісність. Забороняється використання препарату в сумішах з грамініцидами, а такожна поляхіз зерновими, якщо на них присутні підсіви конюшини, люцерни, буркунатаіншихдводольних культур. Додаткова інформація: гербіцид Пріус проявляє системну дію лише на тих бур’янах, які зійшли на момент внесення препарату. На пізніші сходи його вплив не розповсюджується. Механізована праця в полі дозволяється через 3 дні після обробки, ручна – через 7.  Регламент застосування гербіцида Пріус КультураСпосіб, час обробок, обмеженняНорма витрати гербіциду Пріус, л/гаОбприскування від фази кущення до появи другого вузла у культурних рослин0,4-0,6Обприскування від 3 до 7 листків (включно) у культури0,4-0,6..

330 грн

Легенда гербіцид

Легенда гербіцид

Новий гербіцид системної дії Легенда - це ефективний комбінований засіб проти широкого спектру однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур’янів. Призначений для оброблення посівів кукурудзиСклад і дія Гербіцид складається з 2-х активних компонентів: мезотріон (75 г/л) та нікосульфурон (30 г/л), які належать до різних хімічних класів. Після обприскування краплі розчину проникають в організм бур'янів як через листя, так і через кореневу систему, та розповсюджуються в організмі протягом кількох наступних годин. Нікосульфурон блокує вироблення важливого ферменту ацетолактатсинтази, що призводить до порушення процесу синтезу амінокислот та зупинки подальшого росту бур'янів. Це відбувається вже через 1-2 днів після внесення препарату. Ознаки гербіцидної дії проявляються в вигляді хлорозу, знебарвлення спочатку точок росту, а згодом і всієї рослини. Загибель чутливих бур'янів спостерігається через 1-2 тижнів. Мезотріон є допоміжним компонентом, який пригнічує біосинтез каротиноїдів та забезпечує пролонговану грунтову дію препарату на однорічні трави.Переваги препаратуКонтролює широкий спектру однорічних і багаторічних бур’янів, в тому числі перерослих;Має пролонговану грунтову дію;Має широке вікно застосування - від 2-х до 8 листків кукурудзи;Не викликає резистентності за рахунок діючих компонентів різного напрямку дії;Відсутній фітотоксичний вплив на культуру;Сумісний з іншими гербіцидами, фунгіцидами та більшістю інсектицидів.Рекомендації до внесенняГербіцид Легенда вноситься 1 раз протягом вегетації культури й лише наземним методом обприскування. Оптимальний час - коли бур'яни перебувають на початкових фазах розвитку. Для однорічних дводольних це наявність 2-4 листків, а для злакових - 2-3 листків. Рекомендована норма витрати складає 1,25 – 2 л/га. Максимальну дозу варто застосовувати при наявності великої кількості перерослих однорічних та багаторічних бур'янів. КУЛЬТУРАФАЗА РОЗВИТКУ КУКУРУДЗИНОРМА ВИТРАТИ НА 1ГАОбприскування посівів у фазах від 2 до 8 справжніх листків у культури1,25-2,0Обприскування найкраще запланувати на вечір, коли температура повітря складає від +15 до 25˚С, а швидкість вітру не перевищує 5 м/с. Гербіцид Легенда не можна застосовувати разом із фосфорорганічними інсектицидами, мікродобривами та ПАВ!Застереження до сівозміниЗа необхідності пересування на полі, де був застосований гербіцид Легенда, можна відразу повторно сіяти кукурудзу. Восени того ж року дозволяється сіяти озимі зернові та озимий ріпак. Навесні наступного року допускається висів ярих зернових, кукурудзи, сорго, соняшника, сої, ріпака або люцерни. Тільки через 18 місяців після внесення препарату можна висівати бобові, овочеві культури та буряк (цукровий, кормовий, столовий). ..

570 грн

Майстер Пауер 5л

Майстер Пауер 5л

Діюча речовина: форамсульфурон, 31,5 г/л + йодосульфурон, 1,0 г/л + тієнкарбазон-метил, 10 г/л + ципросульфамід (антидот), 15 г/лПрепаративна форма: олійна дисперсіяМеханізм дії продукту полягає у блокуванні ферменту ацетолактатсинтетази, що зупиняє утворення аміно-кислот та поділ клітин у точках росту бур’янів, завдяки чому бур’яни одразу припиняють свій ріст та конкуренцію з культурою.Властивості:МайсТер® Пауер 57,5 OD, ОД - післясходовий гербіцид широкого спектра дії для боротьби з одно- і багаторічними однодольними і дводольними бур’янами, в т.ч. з такими найбільш шкодочинними бур’янами, як березка польова та гірчак (види), контроль яких раніше потребував використання бакових сумішей.Мастер Пауер - унікальний гербіцид, в якому за використання передових технологій поєдналися три високоефективні діючі речовини й антидот в одній інновативній формуляції.Препарат окрім «спалюючої» дії щодо вегетативної маси бур’янів, також має ґрунтову дію (тієнкарбазон-метил), що запобігає проростанню останніх протягом усієї вегетації культури.ЗАСТОСУВАННЯ Рекомендується застосовувати гербіцид проти молодих, активно вегетуючих бур'янів: однорічних широколистих (2–6 листків), у т. ч. лобода біла — не пізніше 8 листків; однорічних злакових (від 1 листка до фази середини кущіння), в т.ч. плоскуха (фаза контролю - до 3-го листка) за висоти багаторічних злакових, таких як куряче просо, 10–15 см, у т.ч. видів осотів — до фази стеблування; березка польова (довжина погонів до 15 см).Оптимальний гербіцидний ефект досягається при застосуванні МайсТер® Пауер в фазу 2–5 листків кукурудзи. Основним чинником вибору часу застосування препарату є фаза розвитку бур’янів та відсутність стресових умов. Існує досвід безпечного застосування МайсТер® Пауер до 10 листків кукурудзи, що можливо завдяки наявності антидоту ципросульфаміду у складі МайсТер® Пауер, але за використання МайсТер® Пауер у фазу 8 листків кукурудзи та пізніше за стресових чи несприятливих погодно-кліматичних умов можливе виникнення фітотоксичності через зниження здатності культури до метаболізму діючих речовин гербіциду.Уникати обприскування препаратом, якщо на рослинах культури наявна роса, під час туману або, коли рослини бур’янів перебувають у стресовому стані внаслідок посухи, що може призвести до зниження ефективності гербіциду (особливо на такі бур’яни як лобода біла та види мишію).Не допускати переростання бур’янів, що мають високий ступінь опушення та потужний восковий наліт.У рік застосування Майстер® Пауер припустимий пересів лише кукурудзою.Восени в рік застосування Майстер® Пауер можна висівати лише озимі зернові.За послідовного багаторазового використання гербіцидів із різних класів Майстер® Пауер слід застосовувати не пізніше ніж другим.Ґрунтова дія препарату може проявлятися в обмежений період часу за внесення до 4-х листків культури за умови наявності достатньої кількості ґрунтової вологи у верхньому шарі ґрунту під час внесення і у подальший період та за низької засміченості поля насінням бур’янів. За відсутності вологи під час внесення або за умови подальшої посухи ґрунтова дія не проявляється.Не рекомендується проводити обприскування МайсТер® Пауер при температурі повітря нижче 5С та вище 25С.Не використовувати гербіцид, коли культура знаходиться в стресових умовах через різницю між денними та нічними температурами більш ніж в 20С.Не рекомендується змішувати гербіцид с азотовмісними добривами.НОРМА ЗАСТОСУВАННЯ1,25-1,5Кратність: 1Спектр дії: однорічні та багаторічні дводольні бур’яниСпосіб, час обробок: обприскування у фазі 3–7 листків кукурудзиПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУЗаповнити бак обприскувача на 1/3 водою, готувати маточний розчин не потрібно, залити МайсТер® Пауер, увімкнути змішувач на 10–15 хв, долити до відповідної норми водою, ще раз перемішати протягом 10–15 хв перед внесенням. Робочий розчин слід використати протягом 24 годин після приготування...

1 582 грн

Залишилися питання?

Залиште заявку, ми передзвонимо і запропонуємо вам пораду