В яку фазу вносити гербіцид на кукурудзу?    Фізіологія розвитку рослин кукурудзи та застосування гербіцидів, чистих чи в бакових сумішах, тісно пов’язані між собою. Дуже важливо, щоб момент захисного обприскування посівів був проведений в оптимальні терміни. На сьогодні на ринку є гербіциди, які можуть застосовуватися як на ранніх етапах, так і аж до появи 10-го, 11-го, а то й 12-го листка в рослин кукурудзи. Водночас далеко не завжди пізнє чи надто раннє внесення препаратів є виправданим. 

    Компанія "Нертус" підготувала рекомендації щодо оптимальних термінів використання гербіцидів на посівах кукурудзи, виходячи з досвіду багаторічних досліджень їхньої ефективності та впливу на культуру. В першу чергу, це стосується багатокомпонентних препаратів.

    Фахівці компанії не радять проводити гербіцидну обробку у період формування 1-3 листків культури. У цей момент закладається волоть, тому застосування СЗР може негативно вплинути на цей процес і в подальшому відобразитися на показниках урожайності. 

    Зовсім інша ситуація на стадії 3-5 листків, коли висота рослин кукурудзи становить 15-33 см (максимум 35 см). Це перехідний етап, який краще всього підходить для внесення гербіцидів, оскільки ті є абсолютно безпечними і не викликають жодної  шкідливої післядії на культуру. Під час обприскування, робочий розчин поглинається листям і не впливає на фізіологічні процеси, які в подальшому негативно позначаються на сортовій результативності кукурудзи. Крім того, саме в цій фазі гербіциди проявляють найвищу ефективність проти забур'яненості посівів.

    У фазу формування 5-7 листків фахівці компанії "Нертус" також не рекомендують проводити гербіцидну обробку. В цей момент закладається кількість рядків зерен в качані. Якщо внести гербіциди, то їхня дія може вплинути на пригнічення цього процесу. Так само негативно позначитися на майбутньому урожаї кукурудзи може й внесення засобів захисту у фазі 7-9 листків культури. Крім того, що це також може призвести до зменшення кількості рядків зерен в качані, є великий ризик отримати не до кінця запилений качан. Відповідно, втрати урожаю за таких розкладів будуть досить відчутні. 

     Водночас у компанії "Нертус" акцентують увагу на тому, що всі  вищевказані рекомендації носять загальний характер. В залежності від ФАО гібрида кукурудзи вказані оптимальні і не дуже фази для внесення гербіцидів можуть дещо відрізнятися.  Особливо це стосується пізньостиглих гібридів. 


Агроторг - Аграрний інтернет магазин 1 © 2019

Наше розміщення

м.Кропивницький (Кіровоград), Україна
проспект Інженерів 7

+38(050)783-53-52

Пн-Пт: 8:00-18:00
Сб-Вс: Выходной